Bioč je najveca grupa vrhova koji su se smjestili izmedju dubokih kanjona: Sutjeske na Zapadu i Pive na Istoku. U ovom masivu nalaze se najvece stijene na prostoru ovih triju planina.
Vrsta je najdominantniji vrh na juznoj strani Mratinjske doline. Odlikuje ga impresivna sjeveroistocna stijena visine oko 700m i zapadna stijena visine oko 300m. Sjeveroistocna stijena svojim eksponiranim grebenom stvara sa zapadnim grebenom Oblika amfiteatar strmih tocila i stjenovitih skokova koji sezu do sjeverne stijene barijere Velikog Bioca i Gladista. U stijeni vrste protezu se 2 smjera od 700 m, Istocni brid, IV i Centralni smjer, V, koji su popeti jos prije 60-70 godina ali jos uvijek nemaju prvo ponavljanje! Pristup sjeveristocnoj stijeni Vrste ide od Mratinjskog jezera u blizini Mratinja, kroz sumu,poreg manjeg jezera na sipare pod stijenu.
Vrh Oblik se nalazi istocno od Vrste i njegova sjeverna stijena predstavlja logican pravac nastavka sjevernoistocne stijene Vrste.Visine je 450m,a sirine oko 1000m.Pristup je isti kao za Vrstu.
Sjeverna stijena Gladišta je najveca stijena skupine Bioc.Visine je oko 750m,a sirine oko 3.5km.Uprkos svojoj velicini sakrivena je od pogleda gotovo sa svih strana.Pristup stijeni ide od Mratinja pastirskom stazom na jug,sumovitom padinom na livade katuna Oblik.Iduci jugoistocnim stranama Oblika izlazi se kroz sumu na sipare.Prijecenjem sipara izlazi se iznad dvije vrtace ispod sjeverne stijene.Do katuna Oblik moguce je doci od Mratinjskog jezera prijecenjem podnozja sjeverne stijene Vrste i Oblika. Impozantna stijena Gladista je vidljiva sa obala akumulacionog jezera tacnije negdje sa pola puta koji vodi od Pluzina do brane Mratinje. Stijena nije ispenjana.